nokiasymbian

Nokia E61

Wiek eksponatu: 18 lat

W 2006 roku firma Nokia rozpoczęła dystrybucję serii E, skierowanej wprost do mobilnych profesjonalistów.

E61 jest pierwszym telefonem Nokii wyposażonym w szerokoformatowy ekran o rozdzielczości 320 x 240 pikseli i pierwszym z klawiaturą QWERTY wbudowanym w przednią konsolę.

Firma Nokia chciała tym modelem w pełni konkurować z wiodącym wówczas w tego typu konstrukcjach BlackBerry (inni producenci również posiadali takie rozwiązania, ale jak wiemy Nokia była firmą najpopularniejszą). Ten model nie posiada aparatu fotograficznego, ale za to z powodzeniem używa komunikacji 3G, Wi-Fi, Bluetooth oraz IrDa. Można na nim operować na dokumentach zgodnych z Microsoft Office, wyświetlać prezentacje na zewnętrznym ekranie, pracować z pocztą email oraz surfować po internecie. Wbudowane 64 MB pamięci oraz czytnik kart pamięci pozwalają np. na wgranie utworów w formacie mp3 i używania telefonu jako kieszonkowego odtwarzacza. Odtwarzanie filmów również nie sprawia mu problemów.

Telefon zyskał naszą sympatię ze względu na dużą dostępność oprogramowania dla systemu Symbian OS 3 generacji, w tym gier często będących portami z PC (Doom, Wolfenstein 3D, Tyrian) oraz emulatorów (NES). Ten model dzięki rozbudowanej klawiaturze i joystickowi umożliwiał grę oburącz. Co pokazała Nokia N-Gage wydana w 2003 roku, platforma oparta na Symbianie jest bardzo przyjazna mobilnym graczom.

Wydajny i wszechstronny system, wygodna obsługa oraz klawiatura QWERTY sprawiły, że w połowie XI wieku mogliśmy mieć mini komputer przy sobie.

Dbamy o to, aby nasze opisy były jak najbardziej wiarygodne. Zauważyłeś błąd?
Skontaktuj się z nami

Kategoria:

Komputer

Rok

2006

Wasze wspomnienia

Na razie brak wspomnień o tym eksponacie.

Opisz swoje wspomnienia o „Nokia E61”

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.