htcc110e

HTC Radar C110e

Wiek eksponatu: 13 lat

W czasach gdy Steve Ballmer był CEO Microsoftu, Microsoft bardzo blisko współpracował z HTC, który był dystrybutorem wielu urządzeń z systemem Microsoftu.

Jednym z nich jest smartfon HTC Radar C110E, który prezentuje system Windows Phone 7.

Jak wskazuje numeracja, WP7 dystrybuowany był w czasach, gdy na komputerach stacjonarnych królował Windows 7. Oba systemy różniły się jednak swoimi interfejsami i co możemy zauważyć WP7 posiadał interfejs kafelkowy nazwany “Metro UI”. Uwidoczniło to użytkownikom dokąd zmierza Microsoft, co mogliśmy ujrzeć w stacjonarnym Windowsie 8. Wzornictwo systemu zostało zaczerpnięte z multimediów Zune a sam system miał zastąpić poprzedniego Windowsa Mobile oraz urządzenia Zune (będące niejako odpowiednikiem Applowych iPodów). W odróżnieniu od swoich poprzedników był przede wszystkim skierowany do zwykłych użytkowników a nie stricte do biznesowych.

Oprogramowanie do telefonu pobierało się ze sklepu Microsoft i nie były to te same aplikacje co na komputery PC przede wszystkim ze względu na architekturę systemu, która była oparta na systemie Windows CE, tak jak w poprzednich systemach Windows Mobile.

Dostęp do repozytorium został wyłączony, podobnie jak w Windows 8 w 2020 roku.

Smartfon posiada system zaktualizowany do wersji 7.8, który jest częściowym backportem elementów wyglądu z następcy – Windowsa Phone 8.

Aby uzyskać dostęp do zawartości telefonu z poziomu komputera, należało użyć aplikacji Zune Software, która synchronizowała wybrane dane lub multimedia z pamięcią w telefonie.

Dbamy o to, aby nasze opisy były jak najbardziej wiarygodne. Zauważyłeś błąd?
Skontaktuj się z nami

Kategoria:

Komputer

Rok

2011

Windows

Phone 7

Wasze wspomnienia

Na razie brak wspomnień o tym eksponacie.

Opisz swoje wspomnienia o „HTC Radar C110e”

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.