microsoftlumia-535

Microsoft Lumia 535 – Pierwszy smartfon od Microsoftu

Wiek eksponatu: 10 lat

Smartfon Microsoft Lumia 535 jest pierwszym telefonem brandowanym przez Microsoft, po przejęciu w 2013 roku działu telefonów firmy Nokia.

Microsoft za prezesury Steva Ballmera, w czasach gdy smartfony już były standardem w urządzeniach mobilnych postanowił zakupić dział sprzętowy Fińskiego producenta (który przespał przemianę rynkową) i wejść na rynek smartfonów. Przede wszystkim nie dlatego aby zdominować rynek, w którym rządziło Google z Androidem i Apple z iPhonem, ale po to aby zyskać możliwość wdrożenia uniwersalnych aplikacji dostępnych zarówno na telefony jak i komputery. Od tego zależał dalszy rozwój programów kafelkowych i koncepcja rozwijania systemów takich jak Windows 8 a później 10 itd.

Z czasem okazało się, że wiele użytkowników nie może przyzwyczaić się do nowego Windowsa a repozytorium dostępnych aplikacji było bardzo ubogie w stosunku do zasobów konkurencji. Podobno sami programiści nie przepadali za pisaniem aplikacji dla mobilnego Windowsa… Mało komu w tych latach podobały się smartfony z plastiku, podczas gdy konkurencja posiadała w swojej ofercie telefony oszklone lub metalowe. W 2016 roku Microsoft pozbył się udziałów w Nokii, kończąc swoją przygodę na rynku telefonów w drugiej dekadzie XI wieku.

Na urządzeniu zainstalowany jest system Windows Phone 8.1. Systemy Windows Phone 8, 8.1 są pierwszymi mobilnymi systemami Microsoftu opartymi o jądro Windows NT (jak np. 2000/XP/Vista/7/8/10) na urządzeniu z procesorem ARM (tu ARM Cortex-A7, w który występuje m.in w Raspberry Pi 2). System dzieli wiele funkcji i aplikacji z desktopowym Windowsem 8/8.1.

Dbamy o to, aby nasze opisy były jak najbardziej wiarygodne. Zauważyłeś błąd?
Skontaktuj się z nami

Kategoria:

Komputer

Rok

2014

Windows

Phone 8.1

Wasze wspomnienia

Na razie brak wspomnień o tym eksponacie.

Opisz swoje wspomnienia o „Microsoft Lumia 535 – Pierwszy smartfon od Microsoftu”

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.