compaqp1win95

Compaq LTE 5200

Wiek eksponatu: 28 lat

Seria LTE została stworzona przez firmę Compaq w 1989 roku. Późniejsze modele przeznaczone do dokowania w biurze aby pracować niczym pełnoprawne komputery stacjonarne a poza nim być kompaktowym wielozadaniowym komputerem przenośnym.

Seria LTE zyskała bardzo ważne miejsce w historii komputerów dzięki pierwszym modelom, które jako pierwsze najbardziej zbliżyły się rozmiarem (również zmniejszono podzespoły, np. dyski z 3,5″ do 2,5″) do “papierowego notatnika” a określenie “notebook” wpisało się na stałe do słownika jako określenie laptopa.

Laptopy z serii LTE były również jednymi z pierwszych laptopów wyposażonych jednocześnie w dysk twardy i stację dyskietek.

Modele LTE 5000 były ostatnimi z serii, którą zakończono w 1997 roku i zastąpiono serią Armada. Z powodzeniem można było używać je z systemem Windows 98SE. Konstrukcja umożliwiała ekspresowy demontaż stacji dyskietek, CD-ROMu oraz baterii.

Model o identycznych parametrach, ale cal większy LTE 5280 był używany przynajmniej do 2016 roku przez autoryzowany serwis do obsługi samochodów McLaren F1, jednych z najszybszych w latach 90-tych.

Dbamy o to, aby nasze opisy były jak najbardziej wiarygodne. Zauważyłeś błąd?
Skontaktuj się z nami

Kategoria:

Komputer

Rok

1995

Wasze wspomnienia

Na razie brak wspomnień o tym eksponacie.

Opisz swoje wspomnienia o „Compaq LTE 5200”

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.