fujitsu-siemenspemwinxpcentrinorad1

Fujitsu Siemens Amilo M1437G

Wiek eksponatu: 19 lat

W 2005 znany z kooperacji z innymi korporacjami Siemens tym razem z Fujitsu wydał na świat 15,4″ laptopa Amilo, który jako produkt mainstreamowy idealnie wpisał się w czasy końca platform opartych o jedno rdzeniowe procesory i pamięci DDR.

Intel w tych latach dystrybuował Pentiumy 4, Celerony D a w laptopach Pentiumy M. W komputerach zadomowiły się złącza PCIexpress oraz SATA. Entuzjaści podziwiali konstrukcje wyposażone w połączone trybem Crossfire dwie karty Ati z serii X800.

Laptop jest wyposażony w jedno rdzeniowy procesor Pentium M 740 o częstotliwości 1,7 GHz oraz kartę graficzną Ati Radeon X700 ze 128 MB pamięci. Oferuje przyzwoitą wydajność przy niezbyt wysilonych podzespołach, co sprawia że konstrukcja jest relatywnie mało awaryjna i zarazem pozwala na wykorzystanie możliwości graficznych przy popularnych wówczas produkcjach.

Do komputera, w porcie PCMCIA dołączony jest pilot do zdalnego sterowania komputerem oraz obsługi programu typu Media Center opartego na Linuxie, który działa jak równoległy system operacyjny.

Dbamy o to, aby nasze opisy były jak najbardziej wiarygodne. Zauważyłeś błąd?
Skontaktuj się z nami

Kategoria:

Komputer

Rok

2005

Dodatkowe materiały

Wasze wspomnienia

Na razie brak wspomnień o tym eksponacie.

Opisz swoje wspomnienia o „Fujitsu Siemens Amilo M1437G”

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.