Muzeum potrzebuje Waszego wsparcia!

Niestety z dnia na dzień Muzeum straciło grunt pod nogami i najpóźniej do 3 listopada musimy opuścić miejsce, w którym przechowywane są wszystkie nasze zbiory.

Do tej pory Muzeum korzystało z pomieszczeń na Motodromie dzięki uprzejmości m.in. Automobilklubu Łódzkiego. Po zmianach, które zaszły w ostatnich latach w strukturze miejskiej administracji i zmiany podejścia do inicjatyw społecznie użytecznych, Zarząd Lokali Miejskich w Łodzi postawił nam warunek – albo opróżniamy zajmowane pomieszczenia albo zaczynamy płacić czynsz.

Zajmujemy powierzchnię magazynową 37,86m2, czynsz wynosi 8,4zł netto za metr, czyli 10,33zł brutto co daje 391,09zł miesięcznie. Może mało, może dużo… Na co dzień opłacamy z własnej kieszeni renowacje i zakupy sprzętu. Dodatkowy wydatek przewyższa nasze możliwości finansowe.

W związku z tym pojawia się do Was pytanie – jest nas prawie 1000 osób, jeżeli każdy z Was chciał wesprzeć miesięcznie Muzeum przysłowiową złotówką, to nasz problem nie jest już problemem!
Do tej pory w odróżnieniu od wielu innych instytucji staraliśmy się radzić sobie z utrzymaniem Muzeum i udało się to przez 7 lat (od pierwszego transportu, przez pierwszą wystawę w 2017 roku po dziś dzień).
Zastanawiamy się nad Patronite’m (oczywiście przedstawimy bieżące faktury za czynsz). Co o tym myślicie?

Gdyby nie ta cała sytuacja z wirusem to mielibyśmy możliwość “zarobić” na czynsz np. poprzez zorganizowanie wystawy, a jak jest każdy wie…

Dajcie znać w komentarzach co o tym myślicie?
Macie może inne pomysły lub
dysponujecie wolną przestrzenią w Łodzi lub okolicach (lub znacie kogoś, kto dysponuje), na której moglibyśmy zmagazynować sprzęt wstępnie przez okres roku? Czemu roku? Mamy opcję organizacji magazynu na sprzęt, ale nie wcześniej jak pod koniec przyszłego roku.
Zwracamy się również z zapytaniem do gmin Aleksandrów Łódzki, Konstantynów Łódzki, Miasto Zgierz czy byłyby zainteresowane przyjęciem pod swoje skrzydła tej jakże atrakcyjnej turystycznie inicjatywy i pomóc w jej rozwoju?
Więcej o Muzeum

Podziel się swoją opinią

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

X