Kolejny pudełkowy Microsoft Office w kolekcji

Office 2007 w specjalnej wersji jubileuszowej z okazji 15-lecia firmy Microsoft w Polsce, trafił do nas od Pana Dobrosława z Łodzi, za co bardzo dziękujemy!

Edycja specjalna wyróżniała się o połowę niższą ceną oraz możliwością instalacji na 3 komputerach domowych, bez możliwości wykorzystania komercyjnego.

Bardzo ciekawym składnikiem produktu jest plastikowe pudełko, jedyne w swoim rodzaju projektu Microsoftu. Zawitało na rynku wraz z premierą Windowsa Vista i było dystrybuowane przez kilka lat. Z czasem zaczęto stosować coraz mniejsze i cieńsze pudełka aż do papierowych kopert i pudełeczek na klucz produktu lub pendrive’a.
Jest to kolejny pudełkowy Office w naszej kolekcji. Znajdują się w niej m.in. Office 4, 95, 2013 oraz 2016.

Office 2007 ukazał się na rynku w styczniu 2007 roku. Wprowadzono w nim wiele istotnych zmian, które towarzyszą nam do współczesnych wersji Office. Jest najczęściej piraconą wersją, dzięki możliwości wykorzystania klucza bez konieczności aktywacji – w wersji krążącej po internecie.

Najważniejsze zmiany w pakiecie, w stosunku do poprzedniej – klasycznej z 2003 roku:

  • Zastąpienie menu wstążką zakładek z pogrupowanymi tematycznie funkcjami,
  • Wprowadzenie obsługi dokumentów w formacie OpenXML, co wprowadziło nowe formaty z zakończeniem x, np.: .docx, co uczyniło dokumenty bardziej uniwersalnymi do edycji przy użyciu oprogramowania innych producentów,
  • Wprowadzenie obsługi wtyczek, z których najbardziej znane to: Microsoft Math do obliczeń matematycznych oraz eksportowanie do PDF, co pozwoliło zapisywać dokumenty w wersji tylko do odczytu a z czasem zmiękczyło twardy monopol Adobe na własny format dokumentów,
  • Usunięto asystenta, który doradzał nam  dotychczas zadając pytania w chmurkowych formularzach. Najbardziej znane postacie to: spinacz biurowy, czarodziej i żółty pies,
  • Zmiana wyglądu okien na teksturowane, przystosowane do przezroczystości w systemie Windows Vista oraz dodanie podręcznego menu na wzór systemowego menu start.

Podziel się swoją opinią

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

X