Kończymy sezon z uśmiechem na twarzy :)

19 sierpnia odbyła się ostatnia tegoroczna wystawa w naszym muzeum. W tym roku odbyły się cztery pełnie wystawy, po jednej w miesiącu od maja do sierpnia.

Podczas wystaw odwiedziło nas ponad 1000 gości, którzy mogli powspominać stare czasy. U nas nikt się nie nudził, ani dzieci ani dorośli. Każdy znalazł coś dla siebie.

Podczas wystaw żaden sprzęt nie został skradziony, awarie pojawiły się w komputerach:

• MSI MEGA 400 – problem sprzętowy z kartą dźwiękową,
  • Higscreen Colani Blue Note – Trwałe uszkodzenie płyty głównej spowodowane wyciekiem z akumulatora CMOS (laptop klasy 486 z kolorową matrycą),
  • Pentium 4 HT – Przegrzanie karty graficznej Radeon X1950 Pro.
  • Pentium III – Uszkodzenie dysku twardego 15GB, zamieniony na 20GB

oraz kilka pomniejszych awarii spowodowanych wilgocią, gdzie w pięciu komputerach należało wymienić całą pamięć RAM.

Jeżeli ktoś z Państwa posiada komponenty, które mogły by posłużyć za części/sprzęty zamienne, prosimy o kontakt.

Na początku był DOS

…kto się nie dowiedział jaki był ciąg dalszy historii może to zrobić już w przyszłym roku. Wystartujemy od Nocy Muzeów.

W tym roku na salach pojawiło się kilka nowości:

• Apple iMac G3/500 DV SE – Jeden z najmocniejszych iMaców G3. Podziękowania dla Macieja Horny,
  • Dwa komputery 486DX oraz 486DX2, które były przeznaczone na podmiany serwisowe. W związku z tym, ze stary sprzęt najmniej się psuje, postanowiliśmy doprowadzić je do porządku i wystawić,
  • Komputer 486DX4-100 w zestawie od Michała Neufelda,
  • Komputer Optimus 5P100, który otrzymaliśmy w częściach. Podziękowania dla Tomasza Łysoniewskiego,
  • Pady firmy MATT do PC i Pegasusa. Podziękowania dla firmy MATT,
  • Ekran informacyjny – zakup z własnych środków,
  • Telewizory CRT – Podziękowania dla rodziny oraz Kamila Stasiaka,
  • Magnetowid Sony udający telewizję analogową – zbiory własne,
  • Spora ilość literatury – Podziękowania dla Michała Skowrońskiego.

Dziękujemy również firmie Intel za przekazanie na ekspozycję gadżetów marki, które uatrakcyjniły wystawę, firmie Microsoft oraz MATT za przekazanie prezentów dla gości. Z całego serca dziękujemy również Panu Grzegorzowi Piasecznemu za pomoc w Noc Muzeów i wsparcie żywieniowe. Bez Pana nie dali byśmy rady!

Dziękujemy również Automobilklubowi Łódzkiemu za udostępnienie sal na Motodromie.

Dziękujemy wszystkim mediom

• TVP3 Łódź,
  • Polskie Radio Czwórka,
  • Polska Agencja Prasowa,
  • Plaster Łódzki,
  • Profil “Łódź” na Facebook’u,

które nas zauważyły i pomogły dotrzeć z informacją o nas do szerszego grona odbiorców,  którzy dowiedzieli się, że PCty też dają się lubić :).

Materiały dostępne na naszym kanale YouTUBE.

Dziękujemy wszystkim fotografom, którzy zechcieli uwiecznić nasze zbiory.

Co na przyszłość?

Czas pokaże co uda się zrobić. Wszystko zależy od tego, czy ktoś zgłosi się na wieczorki lub weekendy do grzebania przy komputerach.

Na pewno musimy dodać brakujące eksponaty do listy na stronie. Poza tym na dokończenie czekają komputery z Windowsami NT 3.51 oraz 4.0. Odkąd HP skasowało stare sterowniki ze swojej strony, jest trochę pod górkę. Musimy popracować nad dwoma komputerami, gdyż zdarza im się zawiesić.

Nie mamy pomysłu na oprogramowanie (prócz systemu) w komputerach:

Może coś doradzicie, tak aby nie powtarzać programów z innych maszyn, chyba że dobrze to uzasadnicie 🙂

Mamy w planach również wprowadzenie pamiątkowych biletów oraz pomału dotknąć tematu nowszych komputerów – np. Komputer ITX z monitorem dotykowym 24″ i grą w Angry Birds? Co wy na to?

Galeria z ostatniej wystawy

Foto: Paweł Łacheta