asrockpedvisbas

Pentium D i ostatnia karta na AGP

Wiek eksponatu: 11 lat

Hybryda pokazująca jak można zestawić ostatnią kartę graficzną wydaną na AGP w erze PCI Express, wraz z najmocniejszym procesorem obsługiwanym przez hybrydową płytę główną.

Podczas gdy AMD jako pierwszy zaprezentował 64-bitowe procesory oraz procesory dwurdzeniowe, Intel nie mając jeszcze w ofercie własnych dwurdzeniowców nowej generacji, połączył dwa Pentiumy 4 Prescott wraz z ich wszystkimi niedoskonałościami. Mimo bardzo dobrej wydajności, konkurencja wymusiła dalsze zmiany.

Tu również kończy się era kart graficznych na złącze AGP. Podczas gdy Nvidia zakończyła produkcję kart AGP na serii Geforce 7900, Radeon wyprodukował serię średnio budżetowych kart Radeon HD4670, która była ostatnią na to złącze.

Microsoft w swojej ofercie posiadał pierwszy system z serii NT 6, rozwijany do dziś pod różnymi nazwami Windows Vista. Tu w budżetowej wersji Home Basic z najmniejszymi możliwościami i ograniczoną ilością dodatków.

Wydajność zestawu jest niezła i pozwala nawet na uruchomienie siermiężnego i bardzo wymagającego GTA IV. Gra może nie była zbyt komfortowa poprzez ograniczenie w ilości klatek na sekundę, ale była możliwa.

Specyfikacja

Rok 2008
Procesor Intel Pentium D 945
Architektura procesora Presler
Taktowanie procesora 3.4 Hz
Liczba rdzeni/wątków 2/2
Gniazdo procesora LGA 775
Karta graficzna Ati Radeon HD4670
Pamięć karty graficznej 1 GB
Złącze karty graficznej AGP 8x
Napędy wymienne DVD-RW
Windows Vista
Wersja Windows Home Basic
Darczyńca Różni
Zakup ze środków własnych

Opinie

Eksponat nie został jeszcze oceniony.

Podziel się wspomnieniami na temat komputera “Pentium D i ostatnia karta na AGP” lub podobnego, z którego miałeś/aś przyjemność korzystać.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.