ibmthinkpad

IBM ThinkPad 760XD – kosmiczny laptop

Wiek eksponatu: 27 lat

IBM ThinkPad 760 to notebook wprowadzony na rynek w 1995 roku przez korporację IBM w ramach serii ThinkPad 700. Jego następcą została w 1998 roku seria ThinkPad 770.

Prezentowana seria była dostępna w momencie produkcji jako najnowocześniejszy notebook dostępny w ofercie IBM. Zawierała najbardziej zaawansowaną technologię mobilną i była standardowo wyposażona w najnowszy sprzęt dostępny w laptopach i notebookach swoich czasów.
Zastosowano procesor Intel Pentium i pamięć EDO RAM przylutowaną do płyty głównej oraz możliwość łatwej wymiany wybranych podzespołów, takich jak dysk twardy, pamięć ram, bateria, sprzęt opcjonalny, który umieszczono w obszarze UltraBay. Model ten był również wyposażony w unikalną klawiaturę, która może przesuwać się w górę na szynach znajdujących się od strony matrycy, aby „odwrócić się” w kierunku użytkownika i zapewnić bardziej ergonomiczne odczucie.

Model 760XD został wydany w 1997 roku, posiada ekran XGA i procesor Intel Pentium MMX 166 MHz. Jest to znacznie ulepszona wersja podstawowego modelu 760. W standardzie posiada 48 MB RAM i napęd CD-ROM. Wraz z komputerem oferowano opcjonalny dysk twardy o pojemności 2,1 GB lub 3 GB oraz wstępnie zainstalowany system Windows 95.

IBM 760XD były również używane na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Dbamy o to, aby nasze opisy były jak najbardziej wiarygodne. Zauważyłeś błąd?
Skontaktuj się z nami

Kategorie: ,

Komputer

Rok

1997

Darczyńca

Paweł Woźniak

Wasze wspomnienia

Na razie brak wspomnień o tym eksponacie.

Opisz swoje wspomnienia o „IBM ThinkPad 760XD – kosmiczny laptop”

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.