Podsumowanie na koniec 2023 roku

Chcąc napisać tegoroczne podsumowanie, skusiłem się zajrzeć do zeszłorocznego podsumowania. Był to ostatni wpis na stronie. Niewiele, ale jak to mówią – lepszy rydz niż nic.

Podsumowanie na koniec 2022 roku – Muzeum Komputerów Osobistych (muzeumpc.pl)

Czytając wspomniane zeszłoroczne podsumowanie pojawia się na twarzy uśmiech i pytanie – który polityk może się pochwalić takim wykonaniem planu? 😀

Mamy ponad 100% planu!

Są to między innymi:

• Budowa i uruchomienie komputera 286 w stylu IBM 5170 w oparciu o komputer NTT,
  • Wymiana karty graficznej z krótkiej na pełną w IBM PC XT 5160,
  • Zakup Pegasusa MT-777DX wraz z akcesoriami,
  • Zakup Play Station 2 wraz z grami i akcesoriami,
  • Budowa z pojedynczych części C64 – chlebaka :),
  • Zakup Atari 520STFM wraz z akcesoriami i systemem,
  • Zakup Commodore Amiga 600 wraz z akcesoriami, naprawa i uruchomienie,
  • Uzupełnienie kolekcji laptopów o sprzęt klasy Pentium 2, 3, 4. Tak! Pojawiły się laptopy Compaq, IBM. Niestety Pentium 3 nadal szukamy – posiadany laptop nie nadaje się do naprawy,
  • Budowa i uruchomienie rodziny komputerów opartych o procesory firmy AMD. Mamy to! Od K5 po Phenoma! Około 10 komputerów,
  • Budowa i uruchomienie rodziny komputerów do zastosowań przemysłowych klasy Workstation/Server. 4-5 komputerów,
  • Emulatory w komputerach Mini ITX – kilka jest,
  • Cały czas “przetwarzamy” nadmiarowy sprzęt, zamieniając go na nowe eksponaty/części/akcesoria i wszystko czego tylko brakuje do organizacji profesjonalnej wystawy o charakterze muzealnym. Na ten moment jesteśmy wręcz zasypani elektroniką i bardzo trudno się z tego wygrzebać, ale jesteśmy na dobrej drodze 🙂
  • Dodatkowo przebudowaliśmy prawie wszystkie komputery w naszych zasobach! Jest bardzo wiele nowości! Można by rzec, że strona nie jest już aktualna. Jak będziemy mieli więcej czasu, popracujemy nad ich prezentacją,
  • Uzupełniliśmy bardzo wiele części i akcesoriów w posiadanych komputerach,
  • Skompletowaliśmy całą kolekcję urządzeń dotykowych Microsoft Surface od 1 do 3 generacji oraz zestaw prezentacyjny z Microsoft Lumia 950XL,
  • Wyposażyliśmy stanowisko serwisowe, którego efekty widzieliście już na Facebooku 😉
  • I ostatni punkt dotyczący wystawy – w tym roku nie było takiej możliwości z wielu względów. I miejscowych jak i zdrowotnych.

Jakie plany

na nadchodzący rok 2024?

• Organizacja wystaw/y,
  • Znalezienie partnera organizacyjnego,
  • Serwis wszystkich zestawów komputerowych i przygotowanie ich do działania,
  • Uzupełnienie braków w kolekcji,
  • Stworzenie marketingowego zaplecza wystawienniczego.

Teraz czas na kilka przemyśleń. W tym roku wydaliśmy na działalność muzeum – organizację sprzętu – kilkanaście tysięcy złotych. Liczba darowizn drastycznie spadła, ale za to nasi ukochani darczyńcy zaskakują nas wyjątkowym sprzętem, za co bardzo dziękujemy!

Przez te kilka lat potężnej reorganizacji życiowo-zawodowo-muzealnej (która jeszcze trwa), odwróciło się od nas wiele osób, postanawiając wesprzeć dobrym słowem i złotówkami inne inicjatywy. Ale jak widać radzimy sobie, nie uruchamiając celowych zrzutek, nie mając ani jednego sponsora i czekamy na uzyskanie stabilności egzystencji – aż przeminie okres ogromnych wydatków i inwestowania w to całe przedsięwzięcie. Naszym zwrotem waszych oczekiwań, odwdzięczeniem się – jest utrzymanie tego i doprowadzenie do możliwie najczęstszych publicznych prezentacji posiadanego sprzętu. I to robimy, nigdy nie rzucamy słów na wiatr.

Można nam zaufać!

Oczywiście, jeżeli chcesz nas wesprzeć, napisz do nas a pomożemy znaleźć najlepsze rozwiązanie 😉 Nie odrzucamy pomocy, ale chcemy uniknąć osobistych zobowiązań, gdyż są najtrudniejsze/niemożliwe do zrealizowania w tego typu organizacji – na obecną chwilę.

Dziękujemy naszemu darczyńcy, z najdłuższym stażem wsparcia! Adam Jarecki wspiera nas od ponad dwóch lat! Nieprzerwanie! Bądź jak Adam!

Muzeum Komputerów Osobistych – Patronite.pl

W tegorocznym podsumowaniu, chcielibyśmy podziękować kilku naszym darczyńcom:
Tomasz Dąbrowski – przekazanie kilku komputerów (Apple, Atari, IBM),
Wojciech Bugno – przekazanie kilku komputerów (Schneider, Commodore),
Filip Makowski – przekazanie BigBoxów z oprogramowaniem,
Kamil Goździk – przekazanie laptopa Highscreen,
Patrycja Marciniak – przekazanie komputera,
Sławomir Post – przekazanie dalszych artykułów marketingowych z lat 2000,
Artur Flamandzki – przekazanie konsoli.

oraz wielu innym, którzy wsparli nas literaturą, akcesoriami, zaufaniem i dobrym słowem. Dziękujemy.

Szczęśliwego Nowego Roku życzą:
Krzysztof i Marzena