Interaktywna wystawa komputerów PC: 1986-2010 | Noc Muzeów

Pierwsza interaktywna ekspozycja, na którą zaprasza Muzeum Komputerów Osobistych i Innowacyjnych Technologii Informatycznych!

Zapraszamy w Noc Muzeów: 20 maja 2017 od godziny 18:00 do budynku MOTODROM pry ul. Drewnowskiej 147 w Łodzi.

Po raz pierwszy zaprezentujemy wam i całemu światu kolekcję ponad 40 maszyn, od maszyny do pisania po domowe centrum dowodzenia 🙂

Wyjątkowością tej wystawy jest to, że prawie każdy z nas miał kiedyś w domu peceta lub korzystał z niego w pracy. Teraz będziecie mogli cofnąć się w czasie i skorzystać z dobrodziejstw, które w przeszłości czyniły nasze życie ciekawszym i porównać to ze współczesnością.

Każdy z was będzie mógł prześledzić historię komputerów osobistych, rok po roku, od pierwszego IBMa aż do pojawienia się procesorów i5. Komputery złożone są z oryginalnych części z danego rocznika. Tu nie znajdziesz monitora LCD przy komputerze z lat 90 🙂

Na każdym z komputerów znajduje się inne oprogramowanie zależne od roku, który reprezentuje oraz funkcji jaką pełnił – domową czy biurową. Czas umili wam masa gier (nie mniej niż 513!), które w danych latach zostały wydane.

Rekord Polski? Oby Wam się dobrze grało!

Cała lista na “Graj w grę” na stronie głównej 🙂

Dodatkowo przygotujemy kilka stanowisk z dobrze znanym Pegasusem, gdzie będziecie mogli postrzelać do kaczek oraz poszaleć z bohaterami gier telewizyjnych!

Za pomocą naszej strony, czy to przy komputerze czy to z marszu, będziecie mogli odnaleźć komputer ze swoją ulubioną grą lub sprawdzić za pomocą qr-kodu co na (oraz w) danym komputerze się znajduje 🙂

Zapraszamy do odwiedzenia nas w Noc Muzeów i zapisywanie się do wydarzenia!

Wkrótce jeszcze więcej szczegółów!