35 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier – Strefa “Retro PC”

W zeszły weekend w Łodzi z dumą prezentowaliśmy naszą Strefę Retro PC na 35. edycji Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier. Był to nasz pierwszy raz na tak dużej imprezie takiej rangi.

Zaprezentowaliśmy 12 komputerów z lat 1983-1993, w tym 8 pecetów (3 laptopy) oraz klasyki 8- i 16-bitowe, przyciągnęły tłumy jak na dwóch nocach muzeów z rzędu! A wszystko to w monochromatycznej oprawie: zielony, pomarańczowy i biały luminofor zdominowały naszą przestrzeń.
Czy mimo pojawiających się głosów, było zbyt retro? Może, ale właśnie to chcieliśmy pokazać – prawdziwe klasyki w pełnej krasie!
Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy pomogli nam stworzyć to wyjątkowe wydarzenie, a szczególnie Bartłomiejowi Klusce, całemu kierownictwu Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1, bez których by się nie udało oraz Piotrowi (Retro Tronik) za pomoc przy przygotowywaniu i obsłudze strefy – jesteście niezastąpieni!

Ciekawi nas, co chcielibyście zobaczyć w przyszłym roku? Dajcie znać w komentarzach!

I najważniejsze pytanie – jak się podobało?
Do zobaczenia na kolejnych wystawach!