sony-playstationplaystation
NOWOŚĆ

Sony PlayStation

Wiek eksponatu: 26 lat

Jeden z pierwszych nowożytnych uzależniaczy młodzieży w czasie po powrocie ze szkoły w latach 90. Polski następca Pegasusa (N64 było przeoczone ze względu na dynamikę wdrażania nowinek technicznych), 32-bitowa konsola pozwalała grać w większość hitów dostępnych na PC na przełomie wieków. Protoplasta turniejów, fundament salonów gier. Pozwalała na zawzięte rywalizacje w czasie rzeczywistym w dwuosobowych zespołach w domowym zaciszu.

Plejka (gdyż tak nazywano tą konsolę pierwotnie) pozwalała na wygenerowanie grafiki 3D, stąd wiele hitów takich jak Tomb Raider 2 czy Quake 3. Konsole uwielbiono dzięki grom trybu arcade jak np. Tekken czy Gran Turisdmo. Dużym powodzeniem cieszyły się takie tytuły jak Twisted Metal czy Fifa, które wyrosły na potentatów rynku gier.

Pierwsza generacja PS była również jedyną najłatwiejszą do przerobienia pod kątem obsługi pirackich kopii gier. Konsola doczekała się swojego remake’u w postaci Play Station Classic, ale niestety nieudanego. Wyprodukowano emulator zawierający pełno błędów i lagów, który jest tylko namiastką domowej rozrywki sprzed lat, nieudolnie wygenerowanej poprzez złącze HDMI na współczesnych telewizorach LCD…

Kategoria:

Specyfikacja

Rok1994
ProducentSony
ProcesorRISC
Taktowanie procesora33.9 MHz
Pamięć operacyjna2 MB
Pamięć karty graficznej1 MB
Napędy wymienneCD-ROM
Tytuł gryAqua GT (2000)
Die Hard Trilogy PS (1996)
Fifa 99 PS (1998)
Firestorm: Thunderhawk 2 (1995)
Grand Theft Auto: London 1969 PS (1999)
Grudge Warriors (2000)
Monopoly PS (1997)
The Lost World: Jurassic Park (1997)
Tom Clancys: Rainbow Six PS (1999)
V-Rally PS (1997)
DarczyńcaZakup ze środków własnych

YouTube video

Opinie

Eksponat nie został jeszcze oceniony.

Podziel się wspomnieniami na temat komputera “Sony PlayStation” lub podobnego, z którego miałeś/aś przyjemność korzystać.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.