Wystawa w Noc Muzeów 2018 za nami!

Weekend zakończony, Noc Muzeów za nami 🙂

W minioną sobotę zorganizowaliśmy drugą naszą wystawę komputerów osobistych na łódzkim Motodromie.
Frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, za co już teraz bardzo Wam dziękujemy. Liczbę odwiedzających można było liczyć w setkach 🙂
Napiszcie w komentarzach wasze wrażenia z wystawy.

Wystawiliśmy ponad 30 komputerów oraz konsol, które cieszyły się sporym powodzeniem wśród odwiedzających 🤩

Tegoroczną wystawę objęli patronatem:
Intel – światowy lider produkujący procesory do komputerów PC, którego procesory znajdują się w większości naszych komputerów,
Pth Matt – łódzki producent osprzętu do komputerów, retro konsol, aparatury i akcesoriów tv/sat oraz
Microsoft, który dołączył do nas po raz pierwszy.
Podarunki od wymienionych partnerów otrzymywali wszyscy, którzy podjęli się wyzwania wypełnienia quizów z wiedzy o wystawionym sprzęcie.

Bardzo dziękujemy Panu Grzegorzowi, lokalnemu przewodnikowi i działaczowi społecznemu, który wsparł nas w dniu wystawy pomocą na salach oraz w sprawach organizacyjnych.
Bardzo dziękujemy Automobilklubowi Łódzkiemu za udostępnienie pomieszczeń.
Dziękujemy również Łódzkie Wiadomości Dnia – serwis informacyjny TVP3 Łódź za tak sympatyczny materiał, który możecie obejrzeć poniżej.

Od strony sprzętowej, dobre wieści z dołu i z góry!
Na dolnej sali wystawiliśmy rezerwę 1992, 1993 z procesorami 486DX i 486DX2. 486DX4 z 1994 roku został wymieniony z AMD na Intela. Na piętrze pojawiły się trzy nowości: iMac, laptop Compaq oraz Optimus 5P100 🙂 Podobały się?

Swojego żywota wśród korzystającej z niego publiczności dokonał Highscreen Colani BlueNote, który poddał się pod wpływem uszkodzeń spowodowanych przez wylaną baterię… Szukamy płyty głównej (lub innych laptopów z procesorem 486 i kolorową matrycą). Pomożecie?
Smród w całym budynku wywołał terminal IBM, w którym na szczęście jedynie wybuchł kondensator a przypalony elektrolit spowodował zadymienie. Wystarczy go wymienić. Podczas odłączania go od sieci działał 🙂

Zapraszamy na kolejną wystawę, która odbędzie się 24 czerwca w godzinach 12:00-18:00.

Foto: Piotr Adamski, Krzysztof Krysiak

Podziel się swoją opinią