msivcppht

Pentium4 HT i wielowątkowość

Wiek eksponatu: 12 lata

W 2003 roku Intel stworzył procesor o częstotliwości 3,4GHz z obsługą wielowątkowości Hyper-Threading.

Był to na tyle rewolucyjny procesor, że uchodzi (poza serią Extreme) za najbardziej wydajny na socket 478. Zbudowany w technologii Northwood w testach wydajności miał przewagę nad architekturą Prescott.

Posiadacze tej platformy długo zastanawiali się nad przesiadką na nowy już dostępny LGA 775.

Postanowiliśmy aby prezentował lata 2006-2008 z uwagi na spory zapas mocy oraz wydanego w 2008 roku przez Microsoft Service Pack 3, który przedłużył żywotność starzejącego się systemu XP.

Wraz z najmocniejszą kartą ATI do obsługi bibliotek graficznych DirectX 9.0c – Radeona X1950 PRO obsługuje tytuły gier wykraczające o ponad pół dekady od daty jego premiery.

Rok 2006 zaowocował również kolejnym kontrowersyjnym posunięciem ze strony Microsoftu o czym świadczy naklejka na obudowie. Przed premierą Visty krążyły mity o niebotycznych wymaganiach nadchodzącego systemu. Producenci komputerów oferujący słabe maszyny z 1GB ramu lub mniej, oklejali swoje komputery naklejkami „Designed for Windows XP – Vista Capable”. Miało to gwarantować użytkownikom możliwość przesiadki na Vistę Basic bez utraty akceptowalnej wydajności komputera. Microsoft przegrał proces.

Na szczęście naklejka na naszym komputerze jest tylko jako ciekawostka, co nie zaprzecza że obsłuży zarówno XP jak i Vistę.

Sepcyfikacja

Wersja Windows Home Edition SP3
Oprogramowanie inne Adobe Reader 9
Winamp
Tytuł gry Battlefield 2 (2005)
Black & White 2 (2005)
FlatOut (2004)
Peter Jackson’s King Kong (2005)
Quake 4 (2005)
Darczyńca Zakup ze środków własnych

Eksponat nie został jeszcze oceniony.

Podziel się wspomnieniami na temat komputera “Pentium4 HT i wielowątkowość” lub podobnego, z którego miałeś/aś przyjemność korzystać.