compaqp3ntsp

COMPAQ Deskpro EN – pierwszy system NT

Wiek eksponatu: 24 lata

Compaq Deskpro EN to jeden z najbardziej znanych przedstawicieli tej serii. Seria Deskpro była produkowana przez Compaq w latach 1984 – 2001 do czasu przejęcia firmy przez HP i przemianowania serii na Evo.

Deskpro były komputerami stacjonarnymi, gdzie w większości ich konstrukcja pozwalała na umieszczenie ich na leżąco pod monitorem (tzw. układ Baby).

W czasach dominacji Pentium 3, komputery Deskpro były bardzo rozpowszechnione na rynku korporacyjnym gdzie przez wiele lat pracowały pod kontrolą systemu Windows NT 4.0, z czasem Windows 2000.

W związku z dostępnością archiwalnych sterowników na stronie producenta, postanowiliśmy na tej maszynie zaprezentować Państwu pierwszą, stabilną i dość użyteczną wersję samodzielnego systemu okienkowego Microsoftu – NT 3.51.

System był przeznaczony głównie do zastosowań serwerowych i korporacyjnych. Posiadał o wiele więcej funkcji sieciowych od popularnej wówczas odmiany Windowsa 3.X “Windows for workgroups”.

Wersja Workstation może pracować samodzielnie lub jako klient w grupie roboczej lub domenie. System z zamontowaną kartą sieciową może być wykorzystany jako serwer FTP.

Zestaw jako ciekawostka, dla osób chcących zobaczyć różnicę między nakładkami opartymi o DOS oraz samodzielnymi systemami operacyjnymi z pierwszej połowy lat 90-tych.

Dbamy o to, aby nasze opisy były jak najbardziej wiarygodne. Zauważyłeś błąd?

Kategoria:

Oprogramowanie biurowe

Microsoft Office 4.3

Tytuł gry

Incredible Machine 2 (1994)

Kret (1991)

Pitfall (1994)

Sensible Soccer (1992)

SimCity 2000 (1993)

SimCity Classic (1994)

SimTown (1995)

SK-111 "Star Killer" (1995)

Thexder (1995)

Widget Worksop (1995)

Darczyńca

Zakup ze środków własnych

Dodatkowe materiały

Wasze wspomnienia

Na razie brak wspomnień o tym eksponacie.

Opisz swoje wspomnienia o „COMPAQ Deskpro EN – pierwszy system NT”