Core i5 i domowe centrum dowodzenia

Core i5-750 był pierwszym procesorem i5 wyprodukowanym przez Intel. Następca serii Core2 Quad wyróżniający się Intel-igencją w optymalizacji działania w zależności od zapotrzebowania. Posiada m.in. technologię turbo, która w razie potrzeby zwiększa taktowanie do 3,2GHz.

Wraz z nową serią pojawiły się na rynku pamięci DDR3 oraz z czasem procesory 6 rdzeniowe z obsługą Hyper-Threading, którego przez wiele lat nie wykorzystywano w celu dopracowania. W takim zestawieniu najmocniejsze platformy z chipsetem X79 obsługiwały procesory o częstotliwości do 4GHz, 12 wątków, 4 karty graficzne połączone w SLI lub CrossFireX oraz 8 kości ddr3 z obsługą do 64GB pamięci operacyjnej. Miejmy nadzieję, że i taki zestaw kiedyś u nas zagości.

Prezentujemy tu również sprowadzoną do domów technologię znaną z profesjonalnych zastosowań przemysłowych i biznesowych. Wykorzystywana wśród maklerów do śledzenia niezliczonych wykresów i notowań, przez inżynierów do monitorowania pracy np. elektrowni, przez operatorów wizualizacji multimedialnych oraz we wszelkiej maści symulatorach lotów i innych. Pierwotnie rozwijana głównie przez firmę Matrox do powiększania pulpitu generowanego przez jedną kartę na wiele monitorów oraz w zastosowaniach CAD-owskich.
AMD po wykupieniu Ati zaimplementował odpowiednik tej technologii do swoich kart graficznych pod nazwą Eyefinity, przez co stała się dostępna również dla graczy – w cenie karty. Pierwsze modele wykorzystujące tą technologię pojawiły się w serii HD5000 poprzez zastosowanie gniazd cyfrowych Display Port, dzięki którym karty graficzne mogły przełamać barierę dwóch jednocześnie obsługiwanych monitorów.
Producenci gier szybko zainteresowali się nową technologią przez co w wiele gier można grać w widoku panoramicznym.

Specyfikacja

Rok

2009

Procesor

Intel Core i5 750

Architektura procesora

Lynnfield

Taktowanie procesora

2.66 GHz

Liczba rdzeni/wątków

4/4

Gniazdo procesora

LGA 1156

Pamięć operacyjna

8 GB

Taktowanie pamięci

1333 MHz

Typ pamięci

DDR3

Płyta główna

ASUS P7P55D LE

Chipset

iP55

Dysk twardy

500 GB

Napędy wymienne

BD Combo

Karta graficzna

AMD Radeon HD6950

Pamięć karty graficznej

2 GB

Złącze karty graficznej

PCIe 2.0

Karta dźwiękowa

Realtek High Definition Audio

Windows

7

Oprogramowanie biurowe

Microsoft Office 2010

Tytuł gry

Alan Wake (2012), Blur (2010), Driver: San Francisco (2011), F1 2010 (2010), Grand Theft Auto III: 10 Year Anniversary Edition PC Mod (2011), Grand Theft Auto: Vice City – 10th Anniversary Edition PC Mod (2012), Kroniki Riddicka: Assault on Dark Athena (2009), Lego Digital Designer, Mafia II (2010), Mass Effect 2 (2010), Singularity (2010), Star Wars: The Force Unleashed II (2010)

Darczyńca

Zakup ze środków własnych

Oceny

Eksponat nie został jeszcze oceniony.

Podziel się wspomnieniami na temat komputera “Core i5 i domowe centrum dowodzenia” lub podobnego, z którego miałeś/aś przyjemność skorzystać.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *