eyei5win7

Core i5 i domowe centrum dowodzenia

Wiek eksponatu: 9 lat

Core i5-750 był pierwszym procesorem i5 wyprodukowanym przez Intel. Następca serii Core2 Quad wyróżniający się Intel-igencją w optymalizacji działania w zależności od zapotrzebowania. Posiada m.in. technologię turbo, która w razie potrzeby zwiększa taktowanie do 3,2GHz.

Wraz z nową serią pojawiły się na rynku pamięci DDR3 oraz z czasem procesory 6 rdzeniowe z obsługą Hyper-Threading, którego przez wiele lat nie wykorzystywano w celu dopracowania. W takim zestawieniu najmocniejsze platformy z chipsetem X79 obsługiwały procesory o częstotliwości do 4GHz, 12 wątków, 4 karty graficzne połączone w SLI lub CrossFireX oraz 8 kości ddr3 z obsługą do 64GB pamięci operacyjnej. Miejmy nadzieję, że i taki zestaw kiedyś u nas zagości.

Prezentujemy tu również sprowadzoną do domów technologię znaną z profesjonalnych zastosowań przemysłowych i biznesowych. Wykorzystywana wśród maklerów do śledzenia niezliczonych wykresów i notowań, przez inżynierów do monitorowania pracy np. elektrowni, przez operatorów wizualizacji multimedialnych oraz we wszelkiej maści symulatorach lotów i innych. Pierwotnie rozwijana głównie przez firmę Matrox do powiększania pulpitu generowanego przez jedną kartę na wiele monitorów oraz w zastosowaniach CAD-owskich.
AMD po wykupieniu Ati zaimplementował odpowiednik tej technologii do swoich kart graficznych pod nazwą Eyefinity, przez co stała się dostępna również dla graczy – w cenie karty. Pierwsze modele wykorzystujące tą technologię pojawiły się w serii HD5000 poprzez zastosowanie gniazd cyfrowych Display Port, dzięki którym karty graficzne mogły przełamać barierę dwóch jednocześnie obsługiwanych monitorów.
Producenci gier szybko zainteresowali się nową technologią przez co w wiele gier można grać w widoku panoramicznym.

Eksponat

Rok 2009
Procesor Intel Core i5 750
Architektura procesora Lynnfield
Taktowanie procesora 2.66 GHz
Liczba rdzeni/wątków 4/4
Gniazdo procesora LGA 1156
Pamięć operacyjna 4 GB
Taktowanie pamięci 1333 MHz
Typ pamięci DDR3
Płyta główna ASUS P7P55D LE
Chipset iP55
Dysk twardy 500 GB
Napędy wymienne BD Combo
Karta graficzna AMD Radeon HD6870
Pamięć karty graficznej 1 GB
Złącze karty graficznej PCIe 2.0
Karta dźwiękowa Realtek High Definition Audio
Windows 7
Oprogramowanie biurowe Microsoft Office 2010
Darczyńca Zakup ze środków własnych

Recenzje

Do tej pory nikt nie ocenił eksponatu.

Spodobał Ci się ten eksponat? Zostaw pierwszą ocenę ;)

X